Lacná dovolenka? Ale samozrejme

Dovolenka je snom mnohých pracujúcich ľudí. Vytúžený kľud a relax ale nemusí byť dostupný pre každého. My vieme ako si oddýchnuť a neminúť veľa peňazí. Dovolenka je časom oddychu a pohody, zábavy a užívania si chvíľ s rodinou alebo priateľmi. Nemusíte pritom ale na ňu minúť stovky eur. Stačí sa poriadne poobzerať. S manželom sme snívali o parádnej dovolenke s priateľmi. Bohužiaľ situácia nám ale nedovoľovala kúpiť si drahé letenky alebo pobyt. Tak sme opäť ostali doma, aby sme potom počúvali úžasné zážitky ostatných.

dovolenka

Po preskúmaní niektorých zahraničných stránok sme narazili na krásne fotky z dovolenky. Mladý pár cestoval po niekoľkých miestach. Nevyšlo ich to takmer nič! Boli sme unesený krásnou prírodou, radosťou a pokojom, ktorým len tak sršali. Vážne sme si túžili oddýchnuť a vypnúť od bežnej dennej rutiny. Nemohli sme si ale nevšimnúť, že títo cestovatelia mali so sebou iba stan. Začali sme sa preto viac zaujímať o svoje okolie a možnosti kempovania. Našli sme naozaj úžasné veci! Napadlo by niekoho, že za pár desiatok eur si môže vziať prenosný varič, riady, hrnce a panvice, kanvicu na kávu a poháre so sebou na cestu?

dnes stanujeme aj s deťmi

Predtým sme o tejto možnosti nevedeli, tak nejako nás to nikdy pri snívaní o dovolenke pri mory nenapadlo. A to bola škoda! Dali sme teda návrh priateľom, že pôjdeme stanovať. Najprv si mysleli, že je to vtip. Nakoniec sme sa ale dohodli a vyrazili na cestu. Nakúpili sme potrebné vybavenie ako stan, spacáky, prenosnú ,,kuchynku,, a nejaké jedlo. V deň D sme zbalili ruksaky a vybrali sme sa na miesto. Našli sme si parádny priestor s ohniskom pri rieke. Mali sme tam kľud a dávno sme si takto neoddýchli a nezabavili sme sa spolu s priateľmi. Dnes je tomu už päť rokov. Napriek tomu, že sme pochodili takmer celé Slovensko, ostalo stanovanie našou každoročnou tradíciou.

Author: