Auto z bazára

Vaše staré auto už trošku dosluhuje, no vy nemáte peniaze na kúpu nového automobilu? Práve pre vás je tu množstvo rôznych autobazárov, kde nájdete vaše novšie auto aj omnoho lacnejšie a dostupnejšie. Čo všetko musíte urobiť na to, aby ste sa domov odviezli na svojom novšom aute? Na čo si dajte pozor pri kúpe  auta z autobazára? Ak kupujete novšie auto práve z autobazára, vždy si skontrolujte, či ste naozaj druhý majiteľ. Túto informáciu nájdete v servisnej knižke, ak ňou konkrétne auto disponuje. V prípade, že by ju konkrétne auto nemalo, môže sa jednať o podvod. Veľakrát sa stáva, že auto má najazdených málo kilometrov.

novšie auto

V skutočnosti sa jedná o stočené kilometre, ktoré pretáčajú v každom jednom autobazáre. Auto nebolo nikdy búrané a havarované? To nebude pravda, radšej si popozerajte všetky zvary, či sú úplne presné, ako keby ste auto kupovali ako nové. Všetky nedostatky môžete konzultovať s predajcami v autobazáre. Dohodnutú sumu za auto môžete zaplatiť v hotovosti alebo aj platobnou kartou, či dokonca na splátky. Mnohí si kupujú auto na leasing. Podľa mňa je to trošku nevýhodné, nakoľko auto nie je od začiatku vaše. Patrí leasingovej spoločnosti. Popozerajte sa na aute, či neboli menené aj airbagy. Len s airbagmi sa vaša cesta stane veľmi bezpečnou. Skontrolujte naozaj všetko, čo sa len dá a čo sa vám nezdá.

interiér auta

Pri kúpe si všímajte všetky detaily na novšom aute. Ak sa vám niečo nezdá, radšej sa popozerajte po inom osobnom automobile, alebo si na pomoc s kupovaním zavolajte niekoho, komu dôverujete a kto sa v automobiloch vyzná. On vám povie, čo na danom konkrétnom automobile bolo menené, alebo je nutné v blízkom čase meniť. Ak budete z autobazára odchádzať na novšom aute, určite dbajte na bezpečnosť a jazdite pre istotu opatrnejšie. Aby sa vám cestou neodtrhlo koleso alebo nedajbože aj celá náprava. Buďte naozaj opatrný.

Author: