Ako zabezpečiť zásielku, aby dorazila neporušená?

Pokiaľ máte rodinu alebo blízkych priateľov, ktorí žijú na opačnom konci republiky či prípadne v zahraničí a často im odosielate balíky, určite sa vám už prihodila situácia, kedy dorazil balík znehodnotený. Čím dlhšia cesta totiž balík čaká, tým skôr je pravdepodobné, že sa počas prepravovania môže poškodiť. Súvisí to najmä s premiestňovaním cez viaceré skladové priestory, prepravné spoločnosti, vozidlá a taktiež aj nevhodnou manipuláciou. Aj napriek tomu, že si môžu dávať pracovníci pošty, prípadnej inej prepravnej služby, mimoriadny pozor pri zaobchádzaní so zásielkami, niekedy aj tak vznikne chyba. Táto chyba však nemusí byť spôsobená len ľudským pochybením či neopatrným narábaním. Pomerne často sa stáva, že obsah zásielky nie je vhodne zabalený a poškodí sa sám, tým že sa roztrhne. Rovnako môže chyba nastať aj na strane adresáta, ktorý nemá dôkladne zabezpečenú poštovú schránku a dostane sa do nej počas dažďa voda.

poštový doručovateľ

Nech už teda odosielate balík rodine, priateľom alebo vlastníte internetový obchod, odoslaná zásielka by mala byť vždy poriadne zabalená tak, aby bola schopná odolať všetkým nástrahám. Jedným z mnohých riešení, ktorým viete obsah zásielky dobre ochrániť sú poštové plastové a igelitové obálky https://www.2packsk.sk/mailingove-obalky.

igelitová obálka

Takéto obálky z plastového či igelitového materiálu sú oveľa viac odolnejšie než obyčajné papierové obálky a taktiež sú zároveň odolné aj voči vode a vlhkosti. Dokážu teda lepšie ochrániť obsah, ktorý sa nachádza v ich vnútri, či už pred vplyvmi počasia, poškodenia alebo iného vplyvu z vonkajšieho okolia. Taktiež sa nedajú ani tak jednoducho roztrhať, ako papierová obálka a poskytujú ochrannú vrstvu aj pred znečistením. Je možné ich zakúpiť v niekoľkých veľkostných variantoch, pričom si môžete vyberať aj na základe farebného prevedenia. Umiestniť sa do nich dá takmer čokoľvek od papierov, dokumentov, novín, časopisov cez rôzne väčšie či menšie predmety, oblečenie, knihy a iné.

Author: