Problémy s vodou treba riešiť

Stalo sa Vám niekedy, že čerstvo napustená voda v pohári nebola priezračná ale dokonca aj zafarbená? Okrem toho možno vábne nevoňala, pozor na problém! Voda je život nielen pre človeka ale aj pre zvieratá a pre ekosystém rastlín. Pre svet v ktorom žijeme. Naša domácnosť je ako náš súkromný svet. Voda má v ňom svoje miesto. Či už je to samotný pitný režim, alebo iné práce a činnosti, ktoré za asistencie vody robíme. A patria k dennej rutine. Napríklad je to varenie, umývanie riadu či pranie alebo upratovanie. Dokonca aj naši domáci miláčikovia musia mať vodu vhodnú na ich život. Zlými parametrami vody netrpíme iba my a naše rodiny ale aj naši štvornohý členovia rodiny.

čistá voda

Možno ste sa rozhodli venovať akvaristike a nechápete, prečo napriek vášmu enormnému úsiliu a drahej technike, osadeniu rastlinstva a sledovaniu stavu akvária. Vaše rastliny ale aj ryby čelia častým masovým úhynom. Je to kvôli zlej kvalite vody, ktorú im do akvária napúšťate. Príliš tvrdá voda napríklad stojí za kazovosťou filtrov, upchávaním vodovodných trubiek alebo zanášaním spotrebičov, ktoré s touto vodou prichádzajú do kontaktu. Riziko je ale oveľa závažnejšie. Voda môže čeliť aj kontaminácii ťažkými kovmi alebo pesticídmi. Ak spozorujete zmenu farby vody na bielu alebo žltú či oranžovú, je kalná a cítiť z nej zápach, rozhodne ju nepite.

voda

Prvé vaše kroky by mali sledovať k zisteniu, prečo je znížená kvalita vody a aký dosah to má na človeka a jeho domácnosť. Znečistenie vody mikroorganizmami, ťažkými kovmi alebo dokonca pesticídmi, môže mať neblahé následky na naše zdravie v prípade, že túto vodu konzumujeme. Vďaka odborníkom ale máme možnosť zistiť, v akom stave sa naša voda nachádza. Kompletným rozborom vody. Ten sa vykonáva v laboratóriu za prísnych podmienok a prináša kompletné informácie o čistote vody a jej parametroch. Kompletný rozbor vody cena – nie je to iba cena za rozbor, ktorú zaplatíte. Je to cena zdravia, ktoré ignorovaním príznakov kontaminácie ohrozujete. Vyberte si preto cestu zdravia a nebojte sa nechať si vzorku vody otestovať.

Author: