Navštívte energetické centrum

Čaká Vás kolaudácia novostavby alebo sa chystáte svoju nehnuteľnosť prenajímať? Ukončenie stavby sa nezaobíde bez platného energetického certifikátu. Pred vydaním energetického certifikátu je potrebné vykonať energetický audit. Ten má na starosti energetické centrum, ktoré musí spĺňať prísne podmienky a ku každému auditu pristupovať osobitne a vysoko profesionálne. Výsledkom auditu nehnuteľnosti je dokument – energetický certifikát. Vďaka nemu je možné posúdiť, aké podmienky hospodárenia s energiami spĺňa daná stavba. Nehnuteľnosti sú rozdelené do viacerých kategórií na stupnici A až G.

pri projekte nového domu nezabúdajte na ekologickú stránku bývania

Pričom najžiadanejším výsledkom je práve označenie pre skupinu A. Na to ale potrebujete disponovať niekoľkými opatreniami, ktoré do tejto skupiny spadajú. Väčšinou je výsledkom kombinácia viacerých opatrení. Zaujímavým je označenie A0. Týmto je označená nehnuteľnosť takmer bez potreby energie z externých zdrojom. Výsledkom je nehnuteľnosť s vysokou úsporou primárnych energií a výrazne nižším finančným zaťažením v oblasti spotreby energií. Ako získať energeticky certifikat A0 https://www.certifikaciabudovy.sk/energeticky-posudok/? Na získanie tohto typu certifikátu je potrebné spĺňať niekoľko opatrení tejto skupiny. Ich výsledkom je zníženie dopadu spotreby energií na absolútne minimum. Toto možno dosiahnuť napríklad osadením tepelného čerpadla vzduch – voda, kotla na ZP, solárnych panelov či elektrického podlahového kúrenia. Kvalitná izolácia obvodového plášťa a osadenie izolovaných okien je pri novostavbách dnes už samozrejmosťou.

spoľahnite sa na odborníkov v oblasti energetiky nehnuteľností

Projektant sa musí teda riadne zamyslieť a prepočítať energetickú efektivitu – hospodárnosť budúcej novostavby. Informácie ktoré musí v danej legislatíve poznať sú zložité a treba prihliadať aj na rezervu, ktorú by sme si mali zachovať. Vyhneme sa tak riziku nezískania označenia A0. Energetický špecialista vám ale môže poradiť. Preto je výhodou nechať si posúdenie spočítať energetickému špecialistovi, ktorý je viac znalý danej problematiky ako projektant konštrukcií. Ak ste sa teda rozhodli pre získanie energetického certifikátu kategórie A0, držíme palce na ceste za Vaším cieľom. Nenechajte nič na náhodu a spolupracujte s rôznymi odborníkmi. Neskôr oceníte všetky opatrenia, ktoré ste začlenili do stavby domu. Úspora energií sa Vám vráti v podobe takmer nulových nákladov na prevádzku nehnuteľnosti.

Author: